Geçmişte Arkadaşlıklar

Arkadaşlık

En İyi Arkadaşı ile Büyüyenlerin Yaşadığı Durumlar

Arkadaşlık, insana mutluluk veren, dertlerini kısa süreli yaşatan ve aynı zamanda da kendisini yalnızlıktan kurtaran en önemli olgudur. Bu yüzden de ta çocukluk döneminden beri arkadaş ediniriz. İnsanlar doğa gereği yalnız kalamaz. Sürekli olarak sohbet etmek, birileri ile konuşmak, güncel konulara dair yorum yapabileceği arkadaşa sahip olmak ya da arkadaşı ile anı biriktirmek gibi sosyal ihtiyaçları barındırırlar. Sosyal ihtiyaçlarını karşılamak için de bir bebekten tutun da 50 ve 60 yaşındaki bir anneannenin ya da babaannenin bile arkadaşa ihtiyacı vardır. Arkadaş edinme ihtiyacını çocukluktan yaşlılık dönemine kadar taşıyan kişilerin ise; bu dostları ile yaşadıkları durumlar vardır. Bu durumlar hemen her arkadaşlıkta karşılaşılır.

En İyi Arkadaşı ile Büyüyenlerin Yaşadığı Durumlar Nelerdir?

Bunu Hatırlıyorsun Değil Mi?

Çocukluktan beri aynı arkadaşı ile geçinen ve bu arkadaşı ile anılar biriktiren bireylerin ortak olarak söyledikleri cümleler arasında Bunu Hatırlıyorsun Değil Mi? Sorusu vardır. Yaşanmış o kadar çok olay ve anı vardır ki! Her seferinde bu sorular sorulur ardından da Aaa Evet cevabı alınır.

Eski Fotoğraflara Gülme Senfonisi

Bu durum aslında klasik ve hatta klişe bir durum haline gelse de arkadaşlar arasında hiç de sıkılacak bir durum değildir. O kişi ile çocukluktan beri berabersinizdir ve 10 yaşından tutun da 30 yaşına değin birçok fotoğraf biriktirmişsinizdir. Bu fotoğraflara bakarak gülmek bir senfoniye dönüşür.

Misafirlik Mi?, O da Ne?

Çocuk yaşınızdan beri arkadaş olduğunuzdan dolayı birbirinizin evine de sıklıkla gitmeye başlamışsınızdır ve artık ne o, ne de siz onun evinde misafir değilsinizdir. Buzdolabından, giysi dolabına değil; bütün dolapların, evin her milimetresine ortaksınız demektir. Misafirlik tanımını çoktan unuttunuz bile.

Ayneen, Çok Kötü Biri O!

Uzun yıllardır aynı kişi ile arkadaş olduğunuza göre; karakterlerinizde birbirinize benzemeye başlayacak, aynı tarzda espriler yapacak ve aynı kişilerden nefret edeceksiniz. Bu nedenle de arkadaşınız bir kişi hakkında olumsuz düşünüyorsa siz de olumsuz düşünmeye ve o kişiyi sevmemeye başlayacaksınız. Evet, kesinlikle kötü biri o.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir